ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття



Звернення громадян

Для переселенців



Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Суханови

Родина купців, цукрозаводчиків, меценатів.

Походили з селян м.Обоянь Курської губернії. Дмитро Іванович (1825-20.ХІІ.1890 рр., похований на Центральному кладовищі в м.Сумах) - почесний громадянин м.Суми. Підприємницьку діяльність розпочав із заснуванням бакалійної лавки, закупівлі цукру. В 50-60-ті роки ХІХст він компаньйон І.Г.Харитоненка. Власник цукрового заводу в с.Низи (нині Сумського району).

З 1861 року - Сумський міський голова, а з 1865р. - гласний Сумського повітового земства. Був старостою Спасо-Преображенського собору в м. Сумах, на реконструкцію якого виділяв великі кошти. Заснував при соборі хор, церковноприходську школу. Організатор хресного ходу з іконою Богоматері (з с. Шпилівка). Відкрив церкву в Сумській в'язниці. Придбав для Іллінської церкви (м. Суми) паникадила, два кіоти, іконостас. Пожертвував 25 тис. крб. дитячому притулку Н. М. Харитоненка, 10 тис. крб. — Сумській міській богадільні, надав кошти для міської пожежної команди, навчальних закладів. Він був одним із засновників Сумського міського громадського банку. Відкрив у с. Низи церкву, лікарню. Опікун Сумської земської лікарні, Низівського земського училища. Мешкав у будинку по вул. Троїцькій (нині Дзержинського) в м. Сумах.

Микола Олексійович Суханов — племінник і спадкоємець майна Дмитра Івановича. Був старостою Спасо-Преображенського собору в Сумах. Завершив його реконструкцію.