ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

 

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття



Звернення громадян

Для переселенців



Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

tel smartfon zvit1
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Є одна Україна: неділима і непоборна

День Незалежності України – головне свято нашої держави, яке цього року 24 серпня знаменує 32-у річницю відновленої незалежності України.

Шлях її здобуття – багатовіковий та тернистий. Не одне покоління українців поклало своє життя за свободу, яка разом із гідністю завжди була основною цінністю народу і спонукала до боротьби за незалежність.

Нам пощастило успадкувати від попередніх поколінь різні традиції державотворення, починаючи від Київської Русі і до нашого часу: тризуб, який був викарбований ще на монетах Володимира Великого, що сьогодні є Гербом України; синьо-жовті барви нашого прапора; Пересопницьке Євангеліє – видатну рукописну пам’ятку, на якій складають присягу президенти України. Від козацької доби – конституцію Пилипа Орлика 1710 року. Початок ХХ століття приніс державні символи: герб, гімн, прапор та соборність – ідею об’єднання українських земель в єдиній незалежній державі.

І тільки 24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради УРСР було ухвалено Акт проголошення Незалежності України, який увінчав прагнення українського народу мати право на життя у вільній незалежній державі та самостійно вирішувати її долю.

Але цього виявилося не досить. Українському народу доводиться боротися за незалежність і сьогодні. Ми знову змушені захищати свою Батьківщину, життя та свободу, право розмовляти українською мовою на вільній українській землі. Вже більше року триває повномасштабна російсько-українська війна, війна з країною, яка не змирилася з волевиявленням українців. Але і в ці дні ми святкуємо День Незалежності України, незважаючи на постійні повітряні тривоги та обстріли, бо ми – сильна, смілива нація, яка захищає своє і все те, що любить усім серцем: рідну землю під мирним небом, співучу українську мову та свободу. Це треба зберегти, захистити і передати наступним поколінням.

З історією встановлення незалежності України можна ознайомитися на сторінках книг, які представлені на загальнобібліотечному перегляді у відділі абонементу для юнацтва Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки (зала № 301).