ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриття



Звернення громадян

Для переселенців



Зведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

smart tel roz1 vilni Gusak 1
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Професійне спілкування бібліотечної спільноти Сумщини

11 травня на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки в онлайн форматі відбулася година професійного спілкування «Правові аспекти роботи бібліотек в умовах воєнного стану». До заходу долучилися 55 представників бібліотек територіальних громад області.

З вітальним словом до учасників звернулася в.о. директора Сумської ОУНБ Валентина Кальченко. Вона наголосила про необхідність у професійному спілкуванні бібліотечних фахівців з правових питань діяльності в сучасних реаліях.

Слова вдячності бібліотечній спільноті області за невтомну працю в ці важкі воєнні часи прозвучали у вітальній промові Раїси Грицаєнко, заступника начальника управління культури Сумської обласної військової адміністрації. Також вона акцентувала увагу на актуальності системної роботи по списанню російськомовних видань.

Модератор заходу – заступник директора Сумської ОУНБ Світлана Острога зосередила увагу на зваженому підході до списання галузевої російськомовної літератури. Приємною новиною для учасників заходу стала інформація про надходження книг у бібліотеки прикордонних територій від видавництва «Komybook» та Всеукраїнської екологічної ліги.

У презентації «Проєкти, партнерство та актуальне законодавство під час воєнного стану – бібліотечній спільноті області» від Ірини Варламової, провідного юрисконсульта обласної книгозбірні йшлося про останні зміни у законодавстві, особливості нових форм звітності, типові помилки при заповненні базової мережі закладів культури, міжнародне співробітництво бібліотек. Окремим блоком йшла мова про проєктну діяльність бібліотек: які заявки сьогодні будуть виграшними (антифейк, охорона довкілля, безбар’єрність, охорона здоров’я).

Тетяна Грищенко, головний бібліотекар науково-методичного відділу Сумської ОУНБ зосередила увагу на напрямках роботи бібліотек, які є пріоритетними у 2023 році: реалізація стратегії розвитку читання «Читання як життєва стратегія», епічне воєнне краєзнавство в рамках національно-патріотичного виховання, актуалізація бібліотечних фондів, розвиток бібліотек як хабів цифрової освіти, медіаграмотність, екологічне просвітництво тощо.

Учасники мали можливість задати запитання спікерам та отримати компетентні та кваліфіковані відповіді.