smart zv21 med pre1 3
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Товариство «Просвіта» на Сумщині

Науково-документальне видання (у двох томах) із такою назвою презентували дослідники – члени Національної спілки краєзнавців України В’ячеслав Артюх та Геннадій Іванущенко.

У вітальному слові в.о. директора Сумської ОУНБ  Валентина Кальченко привітала авторів із вагомим доробком, зазначивши, що обласна бібліотека, котра носить статус і «наукової», і «універсальної», надзвичайно цінує таку творчу  співдружність зі Спілкою краєзнавців, оскільки краєзнавчі видання незмінно користуються популярністю у читачів, оскільки розповідають про славні постаті й події на теренах Сумщини, формують у молодого покоління патріотичні чуття. До вітань директорки  - в ході заходу – долучилися екс-голова Сумського Товариства «Просвіта» п. Віктор Казбан (онлайн з Німеччини) та очільник нинішній – п. Олексій Шевченко.

У ході презентації В. Артюх та Г. Іванущенко розповіли аудиторії про перебіг роботи над виданням, а також про його змістове наповнення. За їх словами, у збірнику подаються документи й ілюстративні матеріали (знімки просвітян-діячів, подій, світлини газетних шпальт), що всебічно розкривають діяльність Товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка на теренах Сумщини в буремні часи, окреслені 1917-1923-им, 1941-1942 та вже після 1986-го аж по 2017-ий рр.. Майже 600 джерел, переважно архівних, відтворюють широку географію просвітянського руху, його впливи на перебіг культурного й політичного життя нашого краю.

Модераторка зустрічі, завідувачка відділу краєзнавчої літератури і бібліографії Тетяна ГОЛУБ зауважила, що презентована книга, позначена двома лого – Національної спілки краєзнавців України (оскільки автори є спілчанами) та Сумського обласного товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка - очікувано – стане в нагоді дослідникам, краєзнавцям, учителям, студентам, усім, хто цікавиться історією рідного краю.

Видавничий проєкт, що побачив світ завдяки сумському видавництву «Триторія» (дир. Олег Ткачов) здійснено за підтримки Управління молоді й спорту Сумської облдержадміністрації, рекомендовано до друку Вченою радою Сумського держуніверситету. Рецензенти: д. іст. н. Валентина Піскун, к.іст.н. – Валерій Власенко та Олег Бажан.

Через незначний наклад – всього 100 примірників – книга «Товариство «Просвіта» на Сумщині» очікувано стане рідкісним виданням, але читачі Сумської ОУНБ зможуть з нею ознайомитися у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії СОУНБ, куди автори Геннадій Іванущенко та В’ячеслав Артюх люб’язно її подарували.