ТИМЧАСОВИЙ РЕЖИМ РОБОТИ (НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ)

пн - чт:   9.00 - 18.00

пт - сб:   9.00 - 17.00

нд:   вихідний

і

У разі оголошення повітряної тривоги обслуговування припиняється. Користувачі повинні пройти до найближчого укриттяЗвернення громадян

Для переселенцівЗведений каталог періодичних видань у бібліотеках міста Суми


Календарі

Календар знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2024 рік

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2024 рік

tel vilni smartfon
Уроки по Joomla можно найти здесь: http://joomla25.ru/
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Книга в дарунок

 

Сьогодні ранок в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці почався з дарування книги, унікального видання «Скарби шведських архівів», упорядником якого є Марина Траттнер, магістр європейського права, журналістка та наша землячка, що родом з Недригайлівщини, а нині проживає у Швеції. Подарунок передала пані Світлана Гузь, її вчителька історії, що тільки но повернулася зі Швеції.
Книга «Скарби шведських архівів» — спільний проєкт 18 шведських та українських істориків, юристів та митців. Видання містить дипломатичне листування, газетні статті та карти з кінця 1590-х років до 1918 року, які описують історію України та вирішальну роль Швеції в боротьбі України за незалежність.
Концепція цього видання – демонстрація багатого та різнопланового матеріалу з історії України, що зберігається в архівах Швеції. Основна частина матеріалів містить інформацію, яка пов’язана з українськими гетьманами, – Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою та Пилипом Орликом. Видання покликано оновити зацікавлення дослідників та поціновувачів історії та вчергове звернутись до дослідження шведських архівів.
Книга має п’ять розділів: авторства Марини Траттнер [І та ІІ], Олексія Кресіна та Олександра Малишева [ІІІ], Яна Міспелаере і Марини Траттнер [IV], Ігоря Полуектова [ІІ, V] та містить передруки малознаних документів і аналіз картографічних джерел.
Видання буде цікавим історикам, краєзнавцям, викладачам, студентам.